Njoftim & Shpallje

Njoftim

Mbi rregullat e reja të lëvizjes drejt Greqisë

❗❗Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Greqia ka shtyrë masat aktuale anti-Covid deri më datë 24 janar 2022. Të gjithë shtetasit shqiptarë që udhëtojnë drejt Greqisë, pavarësisht kombësisë, pavarësisht në qoftë se janë të vaksinuar ose kanë …

Mbi rregullat e reja të lëvizjes drejt Shtetit Gjerman.

❗❗Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se duke filluar nga data 16 janar 2022, shqiptarët që udhëtojnë drejt Gjermanisë do të duhet që para udhëtimit të regjistrohen në faqen e internetit www.einreiseanmeldung.de →Gjatë regjistrimit, duhet të ngarkoni një …

Shpallje

Kalendari ditëve konsullore

< 2022 >
December
SMTuWThFS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Go Top