Njoftim & Shpallje

Njoftim

Mbi rregullat e reja të lëvizjes drejt Greqisë

❗❗Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Greqia ka shtyrë masat aktuale anti-Covid deri më datë 24 janar 2022. Të gjithë shtetasit shqiptarë që udhëtojnë drejt Greqisë, pavarësisht kombësisë, pavarësisht në qoftë se janë të vaksinuar ose kanë …

Mbi rregullat e reja të lëvizjes drejt Shtetit Gjerman.

❗❗Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se duke filluar nga data 16 janar 2022, shqiptarët që udhëtojnë drejt Gjermanisë do të duhet që para udhëtimit të regjistrohen në faqen e internetit www.einreiseanmeldung.de →Gjatë regjistrimit, duhet të ngarkoni një …

SHBA hap dyert për personat e vaksinuar

❗❗Duke filluar nga data 𝟴 nëntor, çdo udhëtar ndërkombëtar i cili është vaksinuar mund të lëvizë lirshëm drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Përpara se të hyjnë në bordin e avionit, udhëtarët duhet të paraqesin: -Çertifikatën e vaksinimit -Test me …

Shpallje

Kalendari ditëve konsullore

< 2022 >
November
SMTuWThFS
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Go Top