Mbulimi Diplomatik

NoShtetiUNOI mbulojmëMbulimetVO
1AfganistanPAnkarajo-rezident
2Afrika JugutPLondranë distancë
3Afrika QëndrorePParisnë distancë
4AlgjeriaPAthinajo-rezident
5AndorraPMadridjo-rezident
6AngolaPMadridnë distancë
7Antigua dhe BarbudaPLondranë distancë
8Arabia SauditePRiadrezidentBrunei (nd), Eritrea (nd), Etiopia (Nd) Bahrein(jr), Jemen (Jr) Oman (Jr) Somalia(nd)
9ArgjentinaPBraziliaJo rezident
10AzerbaixhanPAnkarajo-rezident
11AustraliaPKanberrarezident
12AustriaPVjenarezident
13GjeorgjiaPAnkarajo-rezident
14BahamasPLondranë distancë
15IranPDeri para nderprerjes se marredhenieve mbulohej nga Ankaraja
16KirgistanPAnkarajo-rezident
17BarbadosPUashingtonnë distancë
18BelgjikaPBrukselrezident
19BelizePLondranë distancë
20BeninPParisnë distancë
21MijanmarPPekinnë distancë
22PakistanPAnkarajo-rezident
23BoliviaPBrazilianë distancë
24ArmeniaPAthinajo-rezident
25BotsvanaPNju Jorknë distancë
26BrazilPBraziliarezidentArgjetina(nd), Bolivia(nd), Ekuador (nd), Guajana (nd), Kili (nd), Kolumbia (nd), Paraguaj (nd), Peru (nd), Salvador (nd), Uruguaj (nd), Venezuela (nd)
27Bregu FildishtëPParisnë distancë
28BruneiPRiadnë distancë
29BullgariaPSofjarezidentMoldavia (jr)
30Burkina FasoPParisnë distancë
31BurundiPNju Jorknë distancë
32ButanPPekinnë distancë
33ÇadPParisnë distancë
34DanimarkaPKopenhagarezident
35DominikaPNju Jorknë distancë
36EgjyptPKajrorezidentJordani (jr), Liban (jr), Libi (jr), Palestinë (jr), Siri (jr), Sudan (jr), Malavia (nd), Mozambik (nd), Niger (nd), Nigeria (nd), Sudani I Jugut (nd)
37EkuadorPBraziliaJo rezident
38Emiratet e Bashkuara ArabePAbu Dhabirezident
39EritreaPRiadnë distancë
40QiproPAthinajo-rezident
41EtiopiaPRiadnë distancë
42FilipinePTokionë distancë
43TuniziaPAthinajo-rezident
44FixhiPLondranë distancë
45FrancaPParisrezidentKa ngarkesë të konsiderueshme
me mbulimet.
46GabonPParisnë distancë
47GambiaPLondranë distancë
48GanaPLondranë distancë
49GrenadaPLondranë distancë
50GreqiaPAthinarezidentAlgjeria (jr), Armenia (jr), Qipro (jr), Tunizia (jr)
51GuajanaPBrazilianë distancë
52GuatemalaPUashingtonnë distancë
53GuineaPParisnë distancë
54Guinea BisauPMadridnë distancë
55Guinea EkuatorialePMadridnë distancë
56LihtenshtejnPBernajo-rezident
57GjermaniaPBerlinrezident
58HaitiPUashingtonnë distancë
59HolandaPHagarezident
60HondurasPUashingtonnë distancë
61HungariaPBudapestrezident
62IndiaPPekinnë distancë
63IndoneziaPTokionë distancë
64IrakPKuvajtnë distancë
65LuksemburgPBrukseljo-rezident
66JordaniaPKajrojo-rezident
67LibanPKajrojo-rezident
68Ishujt SolomonPLondranë distancë
69ItaliaPRomarezidentKepi I Gjelbert (nd), Malta (jr), San Marino (jr), Tanzania (nd)
70IzraelPTel Avivrezident
71JaponiaPTokiorezidentFilipine (nd), Indonezi (nd), Malajzi (nd), Singapor (nd)
72LibiaPKajrojo-rezident
73PalestinaNKajrojo-rezident
74KamboxhiaPPekinnë distancë
75KamerunPParisnë distancë
76KanadaPOtavarezident
77KatarPDoharezident
78SiriaPKajrojo-rezident
79KeniaPLondranë distancë
80Kepi GjelbërtPRomanë distancë
81KiliPBraziliaJo rezident
82KinaPPekinrezidentMijanmar, (nd), Bhutan (nd), India(nd), Kamboxhia (nd), Laos (nd), Bangladesh (jr), Kore e Jugut 9Nr), Kore e Veriut (jr), Mongolia (jr), Vietnam (jr), Nepal (nd), Sri Lanka (nd), Tailande (nd).
83SudanPKajrojo-rezident
84KiribatiPNju Jorknë distancë
85KolumbiaPBraziliaJo rezident
86KomorosPNju Jorknë distancë
87KongoPParisnë distancë
88Kongo DemokratikePNju Jorknë distancë
89NorvegjiaPStokholmjo-rezident
90IrlandaPLondrajo-rezident
91Kosta RikaPUashingtonnë distancë
92KroaciaPZagrebrezidentBosnja dhe Herzegovina (jr)
93BjellorusiaPMoskajo-rezident
94KuvajtPKuvajtrezident
95LaosPPekinnë distancë
96LesotoPLondranë distancë
97KazakistanPAnkarajo-rezidentAktualisht mbulohet nga Moska, por kemi bere propozim te mbulohet nga Ankaraja
98UzbekistanPMoskajo-rezidentEshte propozuar te mbulohet nga Ankaraja
99LiberiaPLondranë distancë
100KubaPNju Jorkjo-rezident
101MonakoPParisjo-rezident
102BangladeshPPekinjo-rezident
103Korea JugorePPekinjo-rezident
104MadagaskarPParisnë distancë
105MalajziaPTokionë distancë
106MalaviaPKajronë distancë
107MaldivePLondranë distancë
108MaliPParisnë distancë
109Mali ZiPPodgoricarezident
110Korea e VeriutPPekinjo-rezident
111MaqedoniaPShkuprezident
112MarokPMadridjo-rezident
113MauriciusPLondranë distancë
114MauritaniaPMadridjo-rezident
115Mbretëria e BashkuarPLondrarezidentKa ngarkesë të lartë me mbulimet.
116MongoliaPPekinjo-rezident
117MikroneziaPNju Jorknë distancë
118VietnamPPekinjo-rezident
119BahrejnPRiadjo-rezident
120JemenPRiadjo-rezident
121MozambikPKajronë distancë
122NamibiaPLondranë distancë
123NauruPNju Jorknë distancë
124NepalPPekinnë distancë
125NigerPKajronë distancë
126NigeriaPKajronë distancë
127NikaraguaPNju Jorknë distancë
128OmanPRiadjo-rezident
129MaltaPRomajo-rezident
130San MarinoPRomajo-rezident
131PalauPNju Jorknë distancë
132MoldaviaPSofjajo-rezident
133FinlandaPStokholmjo-rezident
134Papua Guinea RePLondranë distancë
135ParaguajPBraziliaJo rezident
136PeruPBraziliaJo rezident
137PoloniaPVarshavarezidentKa ngarkesë të konsiderueshme me mbulimet.
138PortugaliaPParisjo-rezident
139IslandaPKopenhagajo-rezident
140Republika ÇekePPragarezident
141MeksikaPUashingtonjo-rezident
142RuandaPLondranë distancë
143RumaniaPBukureshtrezident
144RusiaPMoskarezidentKa ngarkesë me mbulimet. Eshte propozuar t”I hiqet Kazakistani dhe Uzbekistani. Nderkohe merr korreposndence nga Taxhikistani, por pa qene I mbuluar – nd)
145Saint Kitts dhe NevisPLondranë distancë
146Saint LuciaPLondranë distancë
147Saint Vincent dhe GrenadinesPLondranë distancë
148SalvadorPBrazilianë distancë
149SamoaPNju Jorknë distancë
150PanamaPUashingtonjo-rezident
151Sao Tome dhe PrincipePNju Jorknë distancë
152SejshellPNju Jorknë distancë
153SenegalPParisnë distancë
154SerbiaPBeogradrezident
155Sierra LeonePLondranë distancë
156SingaporPTokionë distancë
157Republika DominikanePUashingtonjo-rezident
158SlloveniaPLubljanarezident
159SllovakiaPBratislavarezident
160SomaliaPRiadnë distancë
161SpanjaPMadridrezidentKa ngarkesë të lartë me mbulimet.
162Sri LankaPPekinnë distancë
163EstoniaPVarshavajo-rezident
164Sudani JugutPKajronë distancë
165SuediaPStokholmrezidentKa ngarkesë me mbulimet.
166SurinamPHaganë distancë
167ShqipëriaPp/dp/d
168Shtetet e BashkuaraPUashingtonrezidentBarbados (nd), Guatemala (nd), Haiti (nd), Honduras (nd), Kosta Rika (nd), Meksika (jr), Panama( jr), Rep. Domenikane (nd), Xhamajka (nd).
169TajlandaPPekinnë distancë
170TanzaniaPRomanë distancë
171TaxhikistanPMoskanë distancë
172Timori LindorPNju Jorknë distancë
173TongaPNju Jorknë distancë
174Trinidad dhe TobagoPLondranë distancë
175LetoniaPVarshavajo-rezident
176TurkmenistanPAnkaranë distancë
177TurqiaPAnkararezidentAfganistan (jr), Azerbajxhan (jr), Gjeorgjia (jr), Iran, (jr), Kirkizstan (jr), Pakistan (jr), Kazakistan (eshte propozim bashke me Uzbekistanin), Turkmenistan (nd- marrin korrespondence por eshte vend pa mbulim)
178TuvaluPNju Jorknë distancë
179UgandaPLondranë distancë
180LituaniaPVarshavajo-rezident
181UruguajPBraziliaJo rezident
182UkrainaPVarshavajo-rezident
183VanuatuPNju Jorknë distancë
184VenezuelaPBrazilianë distancë
185Bosnja dhe HercegovinaPZagrebjo-rezident
186XhamajkaPUashingtonnë distancë
187XhibutiPParisnë distancë
188ZambiaPLondranë distancë
189Zelanda RePKanberranë distancë
190ZimbabvePLondranë distancë
191ZvazilendPLondranë distancë
192ZvicraPBernarezident
193Principata e MonakoParis
*Misioni prane OKB ne NYBotsvana (nd), Burundi (nd) Dominika (nd), Kiribati (nd), Komoros (nd), Kongo Demokratike (nd), Kuba (jr), Mikronezia (nd), Nauru(nd), Nikaragua (nd), Palau (nd), Samoa (nd), Sao Tome dhe Principe (nd) Sejshell (nd), Tonga (nd), Tuvalu (nd), Vanuatu (nd).
Go Top